Technická univerzita v Košiciach
Letecká fakulta
Rampová 7
041 21 Košice
Slovakia

Language
    SlovenskyEnglish

Kozmické technológie

Letecká fakulta – Technická univerzita v Košiciach

Vesmírny týždeň Leteckej fakulty 2016

Aj v tomto roku Letecká fakulta pripravila pre záujemcov ponuku aktivít zameraných na vesmír a kozmické technológie. V rámci programu “Vesmírny týždeň Leteckej fakulty 2016” by sme radi upriamili vašu pozornosť aj na rôzne ustanovizne v Košiciach, ktoré sa priamo zaoberajú astronómiou, prípadne príbuznými aktivitami.

viac

Sledujte s nami štart rakety Atlas V s misiou OSIRIS-REx

Sledujte s nami štart rakety Atlas V s misiou NASA OSIRIS-REx. Sonda poletí k asteroidu Bennu a späť. Letecká fakulta technickej univerzity v Košiciach na tejto misii participuje ako virtuálny účastník. Štartovacie okno pre misiu sa začína 8. septembra 2016 o 23:05 UTC, čiže o 01:05 v noci zo štvrtka na piatok stredoeurópskeho letného času (CEST).

viac

Predstavte si pristátie na povrchu Pluta

Predstavte si pristátie na povrchu Pluta. Nehostinný svet na okraji Slnečnej sústavy. Americký úrad pre letectvo a vesmír (NASA), zverejnil animáciu vykresľujúcu túto predstavu.

viac

Rover Mars 2020

Po dlhodobom plánovaní a výskume je NASA pripravená spustiť finálnu fázu vývoja novej sondy, ktorej pracovný názov je zatiaľ Mars 2020.

viac

Výpadok webu

Ospravedlňujeme sa návštevníkom stránok webového sídla Kozmických technológií za krátkodobý výpadok, ktorý bol spôsobený technickými problémami. Veríme, že všetky problémy sú vyriešené a že k ďalšiemu nečakanému výpadku už nedôjde. Ak by ste sa predsa len náhodou stretli počas prezerania obsahu s nejakým technickým problémom, tak nám prosím dajte vedieť. Ďakujeme!