Technická univerzita v Košiciach
Letecká fakulta
Rampová 7
041 21 Košice
Slovakia

Language
    SlovenskyEnglish

Space Technology

Faculty of Aeronautics, Technical University of Kosice

Vesmírny týždeň Leteckej fakulty 2016

Aj v tomto roku Letecká fakulta pripravila pre záujemcov ponuku aktivít zameraných na vesmír a kozmické technológie. V rámci programu “Vesmírny týždeň Leteckej fakulty 2016” by sme radi upriamili vašu pozornosť aj na rôzne ustanovizne v Košiciach, ktoré sa priamo zaoberajú astronómiou, prípadne príbuznými aktivitami.

viac

Sledujte s nami štart rakety Atlas V s misiou OSIRIS-REx

Sledujte s nami štart rakety Atlas V s misiou NASA OSIRIS-REx. Sonda poletí k asteroidu Bennu a späť. Letecká fakulta technickej univerzity v Košiciach na tejto misii participuje ako virtuálny účastník. Štartovacie okno pre misiu sa začína 8. septembra 2016 o 23:05 UTC, čiže o 01:05 v noci zo štvrtka na piatok stredoeurópskeho letného času (CEST).

viac

Predstavte si pristátie na povrchu Pluta

Predstavte si pristátie na povrchu Pluta. Nehostinný svet na okraji Slnečnej sústavy. Americký úrad pre letectvo a vesmír (NASA), zverejnil animáciu vykresľujúcu túto predstavu.

viac

Rover Mars 2020

Po dlhodobom plánovaní a výskume je NASA pripravená spustiť finálnu fázu vývoja novej sondy, ktorej pracovný názov je zatiaľ Mars 2020.

viac

Web site outage

We apologize for the outage which we have experienced with our Space Technology web site. This outage was caused by technical issues which are now all resolved. We do not expect any other outage. But just in case you will experience any problems while reading the content of this web site, then please do not hesitate and kindly let us know. Thank you!